Dikili çağdaş bir gençlik merkezine kavuşuyor

“Dikili çağdaş bir gençlik merkezine kavuşuyor

Yıllardır adına yakışır bir gençlik merkezine sahip olamayan Dikili ilçesi hayaline, Mustafa Tosun’un başkanlık koltuğuna oturmasıyla eski mezbaha binasında başlayan düzenleme çalışmalarının önümüzdeki günlerde tamamlamasıyla kavuşacak. Bademli yolu üzerinde denize sıfır konumda olan merkez, yenilenen mimarisi, manzarası, teknik özellikleri ve konforuyla bölgenin en önemli gençlik merkezi olmaya aday.
Tesisler Gençlerin Yaşamına Renk Katacak
Geçmişte Dikili Belediyesi Mezbaha Binası olarak kullanılan bölge, Bütünşehir yasasıyla atıl duruma düşmesinin ardından Dikili Belediyesi tarafından başlatılan çalışmalarla güçlendirilerek ve yenilenerek çok özel bir görünüme kavuştu. Dört koldan devam eden bina yenileme ve çevre düzenleme işlemlerinin önümüzdeki günlerde tamamlanmasıyla, tesisler gençlerin kullanımına tahsis edilerek, Dikili’deki gençlerin yaşamına renk katacak. Tamamı belediyenin kendi olanaklarıyla yapılan yenileme işlemi kapsamında bina içi hizmet alanları ve duvarlar “Sevginin Renkleri” temasıyla tüm renkleri eşit alanda kapsayacak şekilde rengârenk boyandı.
“Bu Mekan Gençlere Özel”
Dikili Belediye Başkanı Mustafa Tosun da ilçede gençlerin etkinliklerini gerçekleştireceği önemli bir mekânı hizmete açmaya adım adım yaklaşmanın mutluluğunu yürekten yaşadıklarını ifade ederek şu görüşlere yer verdi:
“Dikili ilçesi çok farklı kültürleri içinde barındıran mozaik yapıya sahip bir sevgi şehridir. Biz Dikilililer de ilçemizde Atatürk ve Cumhuriyet sevgisiyle kardeşlik, dostluk ve huzur içinde yaşamaktayız. Gençlerimiz de Cumhuriyetine, Atasına, bayrağına ve vatanına bağlı örnek gençlerimizdir. Bu mekân tüm gençlerimizin kenetlenerek başarılı çalışmalar yapmasına, ilgi, istek ve yeteneklerini geliştirmesine önemli katkılar sunacaktır. Şimdiden ilçemize ve gençlerimize hayırlı olsun”

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.