Dikili-Midilli feribotunda isyan

Dikili-Midilli 8:30 seferini yapan feribotta, Kurban Bayramı sebebiyle limanda yaşanan aksaklığa yolcular tepki gösterdi.

Türkiye Dikili – Yunanistan Midilli 8:30 seferini yapan Jale Turizm’e ait feribot seferinde, Kurban Bayramı sebebiyle limanda yaşanan aksaklık yüzünden kalkışta problem yaşandı.

Bu duruma yolcular isyan etti. İzmir Dikili ilçesinde 1 haftadır süren Türkiye Dikili – Yunanistan Midilli seferi bayramın ikinci günü yaşanan aksaklık yüzünden Dikili Limanı’ndan çıkış yapamadı.

Bu durum karşısında yolcular isyan ettiler. Saat 8:30’da seferini yapacak feribotun 2 saat gecikmesi yolcularla liman görevlileri arasında tartışmaya sebep oldu. Feribottan inen bazı yolcular işlemlerin ne zaman tamamlanacağını sordular. Bazı yolcular ise feribot kalkmayacaksa seferlerini iptal etmeye gittiler.

Bir süre görevlilerle tartışan yolcuları görevliler sakinleştirdi. Bu arada limana sivil polisler de geldiler. Daha sonra çıkışı tamamlanan feribotun 270 Türk yolcusuyla 8:30’daki seferi, 2 saat rötarla 11:30’da gerçekleşti.

İnternetİzmir
Dikili Haber

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.