Dikili’de estetik dokunuşlar

“Dikili’de estetik dokunuşlar

Dikili Belediyesi, hemşerilerinin yüzünü güldüren çalışmalara imza atmaya devam ederken, Belediye Başkanı Mustafa Tosun’un başkanlık koltuğuna oturmasının ardından halka dokunan ve halkın yaşamını kolaylaştıran projeleri birer birer gerçekleştiren Dikili Belediyesi hayata geçirdiği proje serisine bir yenisini daha ekledi. 

-Keyif içinde dinlenme-

Dikili Belediyesi ekipleri tarafından ilçe merkezindeki sahil bandında başlatılan hummalı çalışmaların ardından, sahil bandı yepyeni görüntüsü ve doyumsuz güzelliğiyle Dikilililerin ve kenti ziyarete gelen yerli, yabancı turistlerin hizmetine girecek. Belediye ekipleri tarafından hummalı bir şekilde gerçekleştirilen temizlik ve bakım çalışmalarıyla birlikte deniz kenarında bir yandan yayaların tehlike yaşamaması amacıyla yürüyüş yolu ve kaldırım kenarlarına korkuluk yapılırken diğer yandan da aynı bölgeye akıllı banklar yerleştirilerek vatandaşların deniz manzaralı dinlenme keyfi yaşaması amaçlanıyor.

-Sahil bandı güzelleşiyor-

Denize sıfır olarak yerleştirilen dekoratif korkulukların, özellikle çocuklarla yaşlıların denize düşme tehlikesini de ortadan kaldırması planlanırken, aynı bölgede gerçekleştirilen bir diğer çalışmayla da vatandaşların günün her saati oturarak dinlenip rahat bir nefes alabileceği ve  akşam saatlerinde de güneşin batışının en güzel seyredebileceği akıllı banklar da sahil bandına konuşlandırılıyor.

-“Dikilimiz için çalışmaya devam”-

Yapılan çalışmalar hakkında bilgiler veren Dikili Belediyesi Başkan Vekili Avukat Çiğdem Elibol da, gerçekleştirdikleri değişim hizmetlerinin kentin her bölgesinde hızla sürdüğünü belirterek şöyle konuştu;

“Biz Dikilimizin daha farklı, daha güzel ve halkımıza yakışan bir kent olması gayretindeyiz. Bu amacı da çok çalışarak gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Ekiplerimiz şuanda ilçe merkezinde hummalı çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor. Yaptığımız ve yapacağımız her çalışma Dikilimizin geleceğine atılmış önemli bir adımdır. Son yapılan çalışma da bu yöndedir. Artık Dikilimizin ilçeye yakışan sahil bandına kavuşmuştur”

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.