HAVA DURUMU
hava durumu

IZMIR17°CÇok bulutlu

23 Aralık 2012, 18:24 - Hoşgeldiniz - Sitemizde Toplam 65 kategori, 11566 yazı bulunmaktadır

SON DAKİKA

Menopoza giren kadın hamile kalır mı?

Kadınların adet görmelerinin kesin olarak bittiği bu dönemde günümüz kadınlarının menopoz...

23 Aralık 2012
2.327 kez görüntülendi

Ana Sayfa » Haber » Sağlık » Menopoza giren kadın hamile kalır mı?

Menopoza giren kadın hamile kalır mı?
Kadınların adet görmelerinin kesin olarak bittiği bu dönemde günümüz kadınlarının menopoz döneminde hamile kalınır mı gibi sorularla kafası karışmaktadır. Uzmanlar bu konuya kesin ve net bir açıklama getirdiler. Menopoza giren kadın artık hamile kalamaz!

Menopoz dönemi çeşitli sıkıntıların yaşandığı bir süreçtir. Menopoz demek, kadının yumurtalıklarında yumurta hücresi kalmamış demektir. Bu dönemde üreme tamamen biter ve menopoza giren hiçbir kadının hamile kalma ihtimali bulunmaz. Çünkü döllenmenin gerçekleşmesi için yumurta hücrelerine ihtiyaç vardır. Menopozda tamamen bitmiş olan yumurta hücreleri nedeniyle hamilelik bu dönemde söz konusu bile olmaz.

Adet düzenliği başlayan ya da adetten kesilen bazı kadınlar menopoza girdiklerini zannederler. Ancak adet düzensizliğinin yaşanması ya da adetin kesilmesinin başka hastalıklarla de nedeni olabileceği için uzman bir hekim tarafından muayene şarttır. Hekiminiz yaptığı muayene ve tetikler sonucunda menopoza girdiğinizi ya da girme döneminde olduğunuzu söylüyorsa, işte o zaman menopoz dönemindeyim diye düşünebilirsiniz. Aksi halde kendi kendinize koyduğunuz menopoz teşhisi sonucunda hamile kalma riskiniz olabilir.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Dikili Haber Kent Portalı

Dikili

Bergama

Çandarlı