Mülteci botunda ‘teröristler’ yakalandı

Dikili’de, Suriyeli sığınmacıların arasına karışarak Yunanistan’ın Midilli Adası’na geçmek isteyen iki terörist yakalandı.

Avrupa Birliği ile Türkiye’nin “Geri Kabul Anlaşması”na rağmen mülteci akımı devam ediyor. Teröristler de mültecilerle birlikte Avrupa ülkelerine sızıyor… Sığınmacıların arasına karışan ve Ege’de yakalanan iki teröristten birinin Uluslararası Cinayet Polisi Komisyonu (International Criminal Police Commission) INTERPOL tarafından kırmızı bülten ile arandığı saptandı.

Gökmen ULU / İZMİR

SURİYELİLER’İN ARASINA TERÖRİSTLER KARIŞTI

Büyük çoğunluğu Suriyeli olan mültecilerin yasa dışı yollardan Avrupa ülkelerine kaçtığı en yoğun noktalardan biri İzmir’in Dikili İlçesi. Mülteciler Dikili kıyılarından botlara binerek Yunan adalarına geçerken aralarına teröristler de karışıyor.

İKİ CİHATÇI TERÖRİST GÖZALTINDA

Geçtiğimiz Pazartesi günü Dikili’nin Bademli Köyü kıyısından Yunanistan’ın Midilli Adası’na geçmek isterken yakalanan Suriyeli kaçaklar arasında iki terörist olduğu tespit edildi. Biri Pakistan, diğeri Eritre uyruklu iki teröristin, cihat adı altında çeşitli ülkelerde terör eylemlerinde bulundukları saptandı. Teröristlerden birinin INTERPOL tarafından kırmızı bülten ile arandığı öğrenildi. Gözaltına alınan iki teröristin IŞİD ile bağlantılı olduğu belirtildi. Avrupa’ya geçmek üzereyken yakalanan iki terörist, İzmir Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından gözaltına alındı.

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.